Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018. Programul complet al celor opt grupe

914 views

FIFA a prezentat programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 din Rusia. Ceremonia de deschidere va avea loc pe 14 iunie, urmată, de la ora 17:00, de partida dintre Rusia și Arabia Saudită. Toate partidele vor fi transmise de Televiziunea Română.

Campionatul Mondial de Fotbal 2018. Programul complet al celor opt grupe

Grupa A
Rusia
Arabia Saudită
Egipt
Uruguay

Meciuri Grupa A CM 2018
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd).

Grupa B
Portugalia
Spania
Maroc
Iran

Meciuri Grupa B CM 2018
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 20:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 20:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C
Franţa
Australia
Peru
Danemarca

Meciuri Grupa C CM 2018
16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 17:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D
Argentina
Islanda
Croaţia
Nigeria

Meciuri Grupa D CM 2018
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E
Brazilia
Elveţia
Costa Rica
Serbia

Program Grupa E CM 2018
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F
Germania
Mexic
Suedia
Coreea de Sud

Program meciuri Grupa F CM 2018
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G
Belgia
Panama
Tunisia
Anglia

Program meciuri Grupa G CM 2018
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H
Polonia
Senegal
Columbia
Japonia

Program meciuri Grupa H CM 2018
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara).

Comments

comments