Poliţiştii Secţiei 4 Piteşti au prins hoţii care furau din maşini în Bradu şi Piteşti

Miercuri, 15 iulie, poliţiştii din cadrul Secţiei 4 Poliţie Piteşti, împreună cu cei de ai Postului de Poliţie Căteasca şi luptători din cadrul Serviciului Acţiuni Speciale au efectuat cinci percheziţii domiciliare pe raza comunei Căteasca, la domiciliile a cinci persoane bănuite de săvârşirea infracţiunilor de furt calificat.

 

Tinerii, cu vârste cuprinse între 17 şi 28 de ani, sunt bănuiţi că, în perioada mai –・iunie, ar fi sustras combustibil şi diverse bunuri din tir-uri şi autoturisme, parcate pe raza municipiului Piteşti şi a comunei Bradu.

În urma percheziţiilor au fost ridicate componente auto, combustibil şi materiale de construcţie, susceptibile a proveni din infracţiuni. Valoarea prejudiciului recuperat este de aproximativ 6000 de lei. Cei cinci au fost duşi pentru audieri la sediul Secţiei 4 Poliţie Piteşti.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.