Noi inspectori școlari la ISJ Argeș. “Generalul” Liliana Murguleț și-a adus propria echipă. Odată cu plecarea din funcția de inspector școlar general a lui Dumitru Tudosoiu și instalarea Lilianei Murguleț, aproape întreaga garnitură de inspector școlari de specialitate a fost înlocuită. Numirile în funcții au fost făcute prin detașare.

Astfel, acest an școlar, posturile de inspector vor fi ocupate de următorii:

  • Andreia Maria Demeter – inspector de limba română (titulară la Colegiul Tehnic „Armand Călinescu” Pitești)
  • Georgeta Petre – inspector de biologie cu atribuții pe geografie (Școala „Ion Pillat” Pitești)
  • Gheorghe Nicolae Dincă – inspector pentru management instituțional (Colegiul ”Al. Odobescu” Pitești și Liceul cu Program Sportiv Pitești)
  • Daniela Alice Manolescu – inspector dezvoltarea resurselor umane (Colegiul „Al. Odobescu” Pitești)
  • Sorin Lucian Panainte – inspector educație permanentă (Liceul Tehnologic Stâlpeni)
  • Dragoș Gabriel Vrânceanu – inspector management resurse umane (Liceul „Iulia Zamfirescu” Mioveni)
  • Corina Georgeta Postelnicescu – inspector educație timpurie (Grădinița „Aripi Deschise” Pitești)
  • Ionela Ungheanu Mateescu – inspector pentru minorități naționale (Școala Țitești)
  • Lavinia Elena Orăşanu – inspector fizică (Şcoala „M. Eminescu” Piteşti)
  • Alexandru Marin – inspector istorie socio-umane (Școala Rătești)
  • Daniel Vorovenci – inspector pentru informatică (Colegiul „Al. Odobescu” Pitești)
  • Gheorghe Georgescu – inspector educație fizică și sport (Liceul cu Program Sportiv Pitești)
  • Ligia Cristinca Surugiu – inspector pentru matematică (Colegiul „C. D. Nenițescu” Pitești)
  • Marius Sprâncenea – inspector de chimie (Școala „Ion Minulescu” Pitești)
  • Mariana Augustina Ene – inspector învățământ special (CJRAE Argeș)
  • Violeta Păvăloiu – inspector ARACIP și învățământ particular (Centrul Școlar de Educație Incluzivă ,,Sfânta Filofteia”)
  • Sebastian Victorian Florescu – inspector management educațional și activități extrașcolare (Școala „M. Eminescu” Pitești)
  • Geanina Ligia Moiceanu – inspector resurse umane (Liceul cu Program Sportiv Câmpulung, Liceul Tehnologic Stâlpeni)
  • Marius Octavian Moisescu – inspector management instituțional (Școlile Musătești și Valea Iașului)
  • Amalia Velicu – inspector pentru proiecte educaționale (Liceul Tehnologic Mărăcineni)
  • Elena Loredana Drăcea–Sima – inspector limbi moderne (Școala Micești)
  • Adeluţa Roşu – inspector învăţământ primar (Şcoala „M. Preda” Piteşti)
  • Georgeta Tomescu – Ion – inspector învățământ profesional și tehnic (Liceul „Dacia” Pitești).

Comments

comments