IŞJ Argeş a decis înlocuirea din funcţie a 39 dintre directorii şi directorii adjuncţi de școli din județ. Inspectoratul Şcolar Judeţean (IŞJ) Argeş a decis înlocuirea din funcţie a 39 dintre directorii şi directorii adjuncţi de unităţi de învăţământ, ale căror contracte de management au expirat la începutul acestei luni.

“Toate numirile au fost făcute prin decizia inspectorului şcolar general, cu avizul consiliului de administraţie al IŞJ. (…) Din cele 145 de numiri, atâtea s-au făcut, 39 sunt noi numiri, restul sunt continuări ale activităţii manageriale, ceea ce înseamnă sub o treime din numărul directorilor”, a declarat luni, în cadrul unei conferinţe de presă, inspectorul şcolar general Elena-Liliana Murguleţ.

Ea a precizat că în acest an urmează să fie organizate concursuri pentru posturile de conducere vacantate ca urmare a expirării contractelor de management.

“În data de 9 ianuarie au încetat contractele de management pentru directorii cu concurs care s-a desfăşurat în noiembrie 2016. (…) Tot la această dată expiră şi contractul economico-financiar pe care fiecare director de şcoală îl încheie cu reprezentantul unităţii administrativ-teritoriale. (…) Prevederile legale (…) spun că, în cazul în care se vacantează o funcţie de director sau de director adjunct, se asigură o conducere interimară până la organizarea unui concurs sau până la sfârşitul anului şcolar. Noi ştim sigur că în cursul acestui an se vor organiza concursuri”, a precizat Elena-Liliana Murguleţ.

Lista noilor directori și directorii adjuncți.

1. Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Piteşti: Ciucă Emilia Rodica director
2. Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă „Sfânta Filofteia” Ştefăneşti: Fianu Gabriela director
3. Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă „Sfântul Nicolae” Câmpulung: Albuleț Claudia director
4 Clubul Copiilor Costeşti: Vasilescu Sofia director
5 Clubul Copiilor Mioveni: Pascu Nicolae director
6 Clubul Copiilor Topoloveni: Dicu Daniel director
7 Colegiul Economic „Maria Teiuleanu” Piteşti: Ghindescu Melania director
8 Colegiul Economic „Maria Teiuleanu” Piteşti: Mihăilă Filofteia director adjunct
9 Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu” Piteşti: Bran Daniela Carmen director
10 Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu” Piteşti: Avram Ionela Clementina director adjunct
11 Colegiul Naţional „Dinicu Golescu” Câmpulung: Dumitrașcu Octavian director
12 Colegiul Naţional „Dinicu Golescu” Câmpulung: Nicolaescu Iulian director adjunct
13 Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” Piteşti: Manea Alina Ramona director

14 Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” Piteşti: Dumitru Florica director adjunct
15 Colegiul Naţional „Vlaicu Vodă” Curtea de Argeş: Florea Ştefana director
16 Colegiul Naţional „Vlaicu Vodă” Curtea de Argeş: Iana Ilie director adjunct
17 Colegiul Naţional „Zinca Golescu” Piteşti: Marinescu I. Silvia Mirela director
18 Colegiul Naţional „Zinca Golescu” Piteşti: Luță Daniela director adjunct
19 Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” Câmpulung: Radu I. Gheorghe director
20 Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I” Câmpulung: Cealîcu Sebastian director adjunct
21 Colegiul Tehnic „Armand Călinescu” Piteşti: Procopiu N. Bianca Cristina director
22 Colegiul Tehnic „Costin D. Neniţescu” Piteşti: Zamfirescu Doina director
23 Colegiul Tehnic „Costin D. Neniţescu” Piteşti: Fețeanu Simona Emilia director adjunct
24 Colegiul Tehnic Câmpulung: Nedelcu I. Adriana director
25 Colegiul Tehnic Câmpulung: Suseanu Ioana Simina director adjunct
26 Grădiniţa cu Program Normal „Florile Soarelui” Mioveni: Marin Lazarov director
27 Grădiniţa cu Program Normal „Lumea Copiilor” Topoloveni: Ciucu Gabriela director
28 Grădiniţa cu Program Prelungit „Academia Piticilor” Curtea de Argeş: Visalom Donescu Manuiela director
29 Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada” Piteşti: Vitan H. Marinela Petruţa director
30 Grădiniţa cu Program Prelungit „Armonia” Piteşti: Nedelcu Milica director
31 Grădiniţa cu Program Prelungit „Castelul Fermecat” Piteşti: Dănuţ V.Ionela-Leontina director
32 Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor” Piteşti: Petre S. Daniela director
33 Grădiniţa cu Program Prelungit „Floare de Colţ” Piteşti: Minciună Teodor Ionuț director
34 Grădiniţa cu Program Prelungit „Luminişul Pădurii” Piteşti: Anghel Claudia Ionela director
35 Grădiniţa cu Program Prelungit „Micul Prinţ” Piteşti: Grigore Carmen director
36 Grădiniţa cu Program Prelungit „Primii Paşi” Piteşti: Stoian Lidia director
37 Grădiniţa cu Program Prelungit „Rază de Soare” Piteşti: Bogdan Ștefania Mihaela director
38 Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfânta Marina” Câmpulung: Constantinescu Mariana director
39 Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfântul Nicolae” Câmpulung: Odoroagă Ani Georgiana director
40 Grădiniţa Specială „Sfânta Elena” Piteşti: Jinga Roxana Magdalena director
41 Liceul cu Program Sportiv Câmpulung: Păcioianu I. Daniela Florina director
42 Liceul cu Program Sportiv „Viitorul” Piteşti: Cârstea Mihai Eugen director
43 Liceul cu Program Sportiv „Viitorul” Piteşti: Mihai Daniela director adjunct
44 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Piteşti: Vlădău Romeo director
45 Liceul Tehnologic „Astra” Piteşti: Ionica C. Maria director
46 Liceul Tehnologic „Astra” Piteşti: Ciobanu Elena director adjunct
47 Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuşi” Piteşti: Moraru Gh. Carmen Adriana director
48 Liceul Tehnologic „Constantin Dobrescu” Curtea de Argeş: Erfulescu Dana Mioara director adjunct
49 Liceul Tehnologic „Dacia” Piteşti Mihai Cristina Elena director
50 Liceul Tehnologic „Dacia” Piteşti: Tănase Daniela director adjunct
51 Liceul Tehnologic „I.C. Petrescu” Stâlpeni: Postelnicu Elena director
52 Liceul Tehnologic „Petre Ionescu Muscel” Domneşti: Tecău I. Mariana director
53 Liceul Tehnologic „Petre Ionescu Muscel” Domneşti: Smădu M. Georgeta Daniela director adjunct
54 Liceul Tehnologic Auto Curtea de Argeş: Călinescu T. Ioan director
55 Liceul Tehnologic Auto Câmpulung: Anastasie O. Stelian director
56 Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini Mioveni: Tudor Zorina director
57 Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini Mioveni: Mărgărit Ileana director adjunct
58 Liceul Tehnologic Costeşti: Nicolae Gherghina director
59 Liceul Tehnologic Nr. 1 Mărăcineni: Deonise Corina director
60 Liceul Tehnologic Topoloveni: Mărășoiu Silvia Ioana director adjunct
61 Liceul Tehnologic Vedea: Androne A. Mircea director
62 Liceul Teoretic „Ion Barbu” Piteşti: Ionescu C. Alexandru director
63 Liceul Teoretic „Ion Barbu” Piteşti: Mustocea Carmen Simona director adjunct
64 Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni: Voiculescu Dumitru Ion director
65 Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni: Hăbuc Ștefăniță director adjunct
66 Liceul Teoretic Costeşti Costeşti: Barbu Florica director
67 Liceul Teoretic Ion Cantacuzino Piteşti: Oproiu Adriana-Bianca director adjunct
68 Palatul Copiilor Piteşti Piteşti: Linte N. M. Ramona director
69 Şcoala de Muzică Câmpulung: Păun N. Crina director
70 Școala Gimnazială ”Regina Maria” Curtea de Argeş: Popescu Carmen Delia
71 Şcoala Gimnazială „Adrian Păunescu” Piteşti: Gobej D. Elena director
72 Şcoala Gimnazială „Adrian Păunescu” Piteşti: Stoica Ramona director adjunct
73 Şcoala Gimnazială „Alexandru Davila” Piteşti: Vochin Veronica director
74 Şcoala Gimnazială „Alexandru Davila” Piteşti: Stancu G. Floarea director adjunct
75 Şcoala Gimnazială „Basarab I” Curtea de Argeş: Ciublea Gabriela director
76 Şcoala Gimnazială „Carol I” Curtea de Argeş: Ştirboiu Gh Sorina Luminiţa director
77 Şcoala Gimnazială „D. Rădulescu” Oarja:  Popescu D. Madalina Ionelia director
78 Şcoala Gimnazială „George Ştephănescu” Arefu: Panait V. Elena director
79 Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu” Mioveni: Cochinescu Mihaela director
80 Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu” Mioveni: Gherghe Vasilica director adjunct
81 Şcoala Gimnazială „I. L. Caragiale” Piteşti: Pandrea I. Mirela Emilia director
82 Şcoala Gimnazială „I.C. Lăzărescu” Ţiţeşti: Ilinca Iulia Anca director
83 Şcoala Gimnazială „Ilie Stănculescu” Râca: Dinu F. Rodica director
84 Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăeşti: Popa G. Adina Florina director
85 Şcoala Gimnazială „Ion Minulescu” Piteşti: Stemate Daniel director adjunct
86 Şcoala Gimnazială „Ion Pillat” Piteşti: Ghițulescu Ruxandra Daniela director
87 Şcoala Gimnazială „Iordache Păcescu” Coşeşti: Dumitrăchescu Mihai director
88 Şcoala Gimnazială „Iosif Catrinescu” Dragoslavele: Cotolan Bălănescu Cătălin director
89 Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Mioveni: Bădica Maria director
90 Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Mioveni: Sora Valentina director adjunct
91 Şcoala Gimnazială „Marin Branişte” Suseni: Olteanu Georgeta Cristina director
92 Şcoala Gimnazială „Matei Basarab” Piteşti: Odă M. Elena director
93 Şcoala Gimnazială „Matei Basarab” Piteşti: Burcea Mădălina director adjunct
94 Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Piteşti: Haiducu N. Marian director
95 Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Piteşti: Tănăsescu Marilena Iris director adjunct
96 Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân” Piteşti: Dinculescu M. Dragoș director
97 Şcoala Gimnazială „Mircea Eliade” Piteşti: Iancu I. Mihai director
98 Şcoala Gimnazială „Mircea Eliade” Piteşti: Dumitraşcu Irina Marinela director adjunct
99 Şcoala Gimnazială „Mircea Ghiţulescu” Cuca: Oțelea Emilia director
100 Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel” Câmpulung: Avram Alina Ileana director
101 Şcoala Gimnazială „Naum Râmniceanu” Corbi: Tițescu Elena director
102 Şcoala Gimnazială „Negru Vodă” Piteşti: Costache Aurelian director
103 Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” Piteşti: Niculae Constantin Adrian director
104 Şcoala Gimnazială „Nicolae Creţulescu” Leordeni: Chiriac Marian director
105 Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” Piteşti: Bratu I. Luminița Georgeta director
106 Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” Câmpulung: Oprei Veronica director
107 Şcoala Gimnazială „Petre Ţuţea” Boteni: Cîrstina N. Mirela Mihaela director
108 Şcoala Gimnazială „Radu cel Mare” Bogaţi: Ungureanu Maria Liliana director
109 Şcoala Gimnazială „Radu Şerban” Sălătrucu: Tache I. Ion Cristian director
110 Şcoala Gimnazială „Theodor Aman” Câmpulung: Costescu Marilena Fiflofteia director
111 Şcoala Gimnazială „Toma Arnăuţoiu” Nucşoara: Berevoianu Constantin director
112 Şcoala Gimnazială „Tudor Cornel” Ungheni: Franțescu Valentin Ionuț director
113 Şcoala Gimnazială „Virgil Calotescu” Bascov: Ion Valeria director
114 Şcoala Gimnazială „Virgil Calotescu” Bascov: Tudor Maria Cristela director adjunct
115 Şcoala Gimnazială Albeştii de Argeş: Lifoe Claudia Mariana director
116 Şcoala Gimnazială Băbana: Truica A. Rodica director
117 Şcoala Gimnazială Băiculeşti: Bodescu Ileana Eugenia director
118 Şcoala Gimnazială Bălileşti: Bădoiu Georgian director
119 Şcoala Gimnazială Beleţi Negreşti: Badea N. Maria Camelia director
120 Şcoala Gimnazială Broşteni Aninoasa: Șimon Gheorghe director
121 Şcoala Gimnazială Căteasca: Firică Elena Adriana director
122 Şcoala Gimnazială Cicăneşti: Chițu E. Vasilica director
123 Şcoala Gimnazială Coteşti Godeni: Dogaru Emanuel director
124 Şcoala Gimnazială Cotmeana: Bădicioiu Marius Dan director
125 Şcoala Gimnazială Davideşti: Sandu I. Elena Monica director
126 Şcoala Gimnazială Dîrmăneşti: Ducan Elena -Liliana director
127 Şcoala Gimnazială Gheorghe Mocanu Rociu: Preda N. Ionica director
128 Şcoala Gimnazială Hârseşti: Prioteasa I. Mariana director
129 Şcoala Gimnazială Muşăteşti: Catană Ion Florin director
130 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Albeştii de Muscel: Bizon I. Marcelică director
131 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Bughea de Jos:  Toader A. Maria director
132 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Ciofrângeni: Bălașa N. Victor director
133 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Corbeni: Vișoiu Elena Luminița director
134 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Costeşti: Irimia Daniela Elisabeta director
135 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Costeşti: Chiriță Daniela director adjunct
136 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Hârtieşti: Ștefan Gh. Luminița Georgeta director
137 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Lereşti: Maria I. Robert Mihail director
138 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Miceşti: Voicu I. Pelaghia Mihaela director
139 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Mioveni: Dumitru Nelu director
140 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Poienarii de Muscel: Burhan Ionuț Cristian director
141 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Uda: Duminică D. Dumitru director
142 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Vlădeşti: Ivan Mihaela director
143 Școala Gimnazială Podu Dâmboviței: Olteanu Nicoleta Mădălina director
144 Şcoala Gimnazială Vrăneşti Călineşti: Nistor Carmen Monica director adjunct
145 Şcoala Gimnazială Vulpeşti Buzoeşti: Buican Marius director.

Comments

comments