Festival Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret „Ludicus” Mioveni 2016 s-a încheiat duminică

1,196 views

Festival Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret „Ludicus”  Mioveni 2016 s-a încheiat duminică, cu premierea câștigătorilor.

Spectacolele din cadrul festivalului s-au jucat pe scena Centrului Cultural Mioveni, iar în competiție au participat peste 200 de concurenţi din judeţ şi din ţară.
Evenimentul a fost organizat de Orașul Mioveni – Centrul Cultural, în parteneriat cu Casa de Cultură a Sindicatelor „Dacia” Mioveni, iar câştigătorii au fost răsplătiţi cu diplome, plachete şi premii în bani.

TROFEUL FESTIVALULUI LUDICUS 2016 a fost câștigat de Trupa Birlic din Fălticeni, care a participat la secțiunea liceu cu piesa “Harap Alb”.

TRUPE GIMNAZIU
Premiul I – KIDStar, Slatina
Premiu II – Bastion, Buftea
Premiul III – Ad-Hoc, Pitești
Premiul special al juriului –€ PeriFeriGeriLeriMini, București

TRUPE LICEU
Premiul I –€ Thaliamar, Mangalia
Premiul II – Victoria Art, Bucuresti
Premiul III – Ad-Hoc, Pitesti
Premiul special al juriului –€・Altfel, Caracal

INTERPRETARE INDIVIDUALĂ GIMNAZIU
Premiul I – Rucsandra Daria Maria, Câmpulung Muscel
Premiu II – Nicolae Simescu, Mioveni
Premiul III – Șendroiu Sânziana, Câmpulung Muscel
Premiul III – Teodora Tudose, Pitești
Premiul special al juriului – Mannu Sofia, Câmpulung Muscel

INTERPRETARE INDIVIDUALĂ LICEU
Premiul I- Larisa Voiculescu, Pitesti
Premiu II – Andrei Barbu, Pitești
Premiul III – Andreea Miki State, Slatina
Premiul III – Anastasia Dade, Bucuresti
Premiul special al juriului – Alex Dediu, Bucuresti

PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) GIMNAZIU – Tiberiu Pancu, Buftea
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) GIMNAZIU – Brăgărea Teodor, Câmpulung.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) GIMNAZIU – Maria Toma, București, Bianca Neacșu, Pitești.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) GIMNAZIU – Ioana Drăguloiu, Slatina.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) LICEU – Andrei Barbu, Pitesti.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) LICEU – Daniel Popa, Fălticeni.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) LICEU – Ansastasia Dade, Bucuresti.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) LICEU – Alice Grecu, Caracal.
PREMIUL DE SCENOGRAFIE – Trupa Keyko –€ Campulung.
PREMIUL DE REGIE, Trupa Birlic –€ liceu, Fălticeni.
PREMIUL DE COREGRAFIE – Rasmina Calabajos, Bucureşti.
PREMIUL DE ORIGINALITATE – Tomescu Mirela, Mioveni.
PREMIUL DE DEBUT – Rareş Ion – trupa Recreativ, Pitesti.

Comments

comments