Explozie într-un apartament din Câmpulung!

Update! În urma verificărilor efectuate de pompieri, s-a constat că a fost vorba de un incendiu care a distrus diverse obiecte și câteva produse de papetărie depozitate în balconul locuinței.

Din cauza temperaturii ridicate s-au spart geamurile de la balcon, fapt care ar fi creat impresia unei explozii.

În interiorul locuinței se aflau 3 persoane, iar acestea s-au evacuat până să ajungă fumul în încăperi.

Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost fumatul în locuri nepermise sau neprotejate corespunzător.

Update! Nu au fost identificate victime. În momentul sosirii pompierilor incendiul se manifestă la nivelul balconului, iar apartamentul era inundat cu fum. Fumul nu a pătruns și pe casa scării.

Explozie urmată de incendiu în balconul unui apartament situat la etajul 4 dintr-un bloc situat în cartierul Grui al municipiului Câmpulung. Intervin pompierii de la Detașamentul Câmpulung pentru localizarea și lichidarea incendiului. La fața locului este prezent și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș pentru asistența medicală la nevoie.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here