Discoteci din Argeş, controlate de poliţişti! Amenzi de 13.000 de lei

Controale ale poliţiştilor la societăţi comerciale!

Poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti au acţionat pe linia combaterii şi prevenirii faptelor antisociale, a evaziunii fiscale, a combaterii muncii la negru la societăţile comerciale ce au ca obiect de activitate discoteci/cluburi.
În urma acţiunii au fost verificate 4 societăţi comerciale din comunele Domneşti, Muşăteşti şi Corbi. Cu această ocazie au fost aplicate 2 sancţiuni contravenţionale la OUG nr.28/1999 R în valoare totală de 7000 lei, o sancţiune contravenţională la Legea nr.8/1996R în valoare de 3000 lei, o sancţiune contravenţională la Legea nr.61/1991 în valoare de 3000 lei.
La acţiune au participat reprezentanţi ai Inspectoratului Teritorial de Muncă Argeş, Inspectoratului Situaţii de Urgenţă Argeş şi ai Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.