Şedinţele de constituire a Consiliului Judeţean şi a celor 102 consilii locale din judeţ au fost reprogramate, începând cu data de 22 iunie, informează Instituția Prefectului Argeş.

Măsura a determinată de faptul că anumite partide politice nu au depus încă la Autoritatea Electorală Permanentă situaţiile financiare aferente campaniei electorale. Potrivit noului grafic, şedintele de constituire se vor desfăsura în intervalul 22-25 iunie, potrivit legii prefectul având obligaţia de a  convoca Consiliul Judeţean şi Consiliile Locale în termen de 20 de zile de la data alegerilor locale.

Şedinţa de constituire a Consiliului Judeţean Argeş se va desfăşura pe 22 iunie, ora 10.00.

Consilii locale

1. Piteşti    23.06.2016, ora 14,00   
2. Mioveni     23.06.2016, ora 18,00   
3. Stefăneşti    22.06.2016, ora 15,00   
4. Curtea de Argeş    24.06.2016, ora 12,00   
5. Câmpulung     24.06.2016, ora 16,00   
6. Costeşti    23.06.2016, ora 18,00   
7. Topoloveni    22.06.2016, ora 18,00   
8. Mărăcineni 22.06.2016 ora 10,00
9. Micești 22.06.2016 ora 13,00   
10. Coșești 22.06.2016 ora 10,00
11. Dîrmănești 22.06.2016 ora 13,00   
12. Căldăraru 22.06.2016 ora 10,00
13. Miroși    22.06.2016 ora 13,00   
14. Domnești     22.06.2016 ora 10,00
15. Pietroșani22.06.2016 ora 13,00   
16. Hîrtiesți 22.06.2016 ora 10,00
17. Boteni    22.06.2016 ora 13,00   
18. Vedea 22.06.2016 ora 10,00
19. Poiana Lacului     22.06.2016 ora 13,00   
20. Albeștii de Muscel 22.06.2016 ora 10,00
21. Bughea de Sus 22.06.2016 ora 12,00
22. Lerești 22.06.2016 ora 14,00   
23. Slobozia 22.06.2016 ora 10,00
24. Ștefan cel Mare    22.06.2016 ora 13,00   
25. Godeni 22.06.2016 ora 10,00
26 Berevoești    22.06.2016 ora 13,00   
27. Valea Mare Pravăț 22.06.2016 ora 10,00
28. Dragoslavele 22.06.2016 ora 13,00   
29. Poienarii de Muscel 22.06.2016 ora 10,00
30. Mioarele 22.06.2016 ora 13,00   
31. Cetățeni 22.06.2016 ora 10,00
32. Stoenești    22.06.2016 ora 13,00   
33. Cepari 23.06.2016 ora 10,00
34. Tigveni 23.06.2016 ora 13,00   
35. Ciofrîngeni 23.06.2016 ora 10,00
36. Poienarii de Argeș 23.06.2016 ora 13,00   
37.    Schitu-Golești 23.06.2016 ora 10,00
38. Bughea de Jos 23.06.2016 ora 13,00   
39. Mălureni 23.06.2016 ora 10,00
40. Mușătești23.06.2016 ora 13,00   
41. Arefu 23.06.2016 ora 10,00
42. Corbeni    23.06.2016 ora 13,00   
43. Țițești 23.06.2016 ora 10,00
44. Vulturești 23.06.2016 ora 13,00   
45. Bascov 23.06.2016 ora 10,00
46. Budeasa 23.06.2016 ora 12,00
47. Merișani    23.06.2016 ora 14,00   
48. Lunca Corbului 23.06.2016 ora 10,00
49. Stolnici 23.06.2016 ora 13,00   
50. Hîrsești 23.06.2016 ora 10,00
51. Bîrla    23.06.2016 ora 13,00   
52. Rociu 23.06.2016 ora 10,00
53. Suseni 23.06.2016 ora 13,00   
54.    Priboieni 23.06.2016 ora 10,00
55. Beleți – Negrești    23.06.2016 ora 13,00   
56. Boțești 23.06.2016 ora 10,00
57. Dobrești    23.06.2016 ora 13,00   
58. Bălilești 24.06.2016 ora 10,00
59. Davidești    24.06.2016 ora 13,00   
60. Albeștii de Argeș 24.06.2016 ora 10,00
61. Băiculești     24.06.2016 ora 13,00   
62. Brăduleț 24.06.2016 ora 10,00
63. Valea Iașului 24.06.2016 ora 13,00   
64. Dîmbovicioara 24.06.2016 ora 10,00
65. Rucăr 24.06.2016 ora 13,00   
66. Sălătrucu 24.06.2016 ora 10,00
67. Șuici     24.06.2016, ora 13,00   
68. Leordeni 24.06.2016 ora 10,00
69. Bogați 24.06.2016 ora 13,00   
70. Drăganu 24.06.2016 ora 10,00
71. Cotmeana 24.06.2016 ora 13,00
72. Morărești  24.06.2016 ora 15,00   
73. Cuca 24.06.2016 ora 10,00
74. Ciomăgești 24.06.2016 ora 13,00   
75. Cocu 24.06.2016 ora 10,00
76. Uda 24.06.2016 ora 13,00   
77. Stîlpeni 24.06.2016 ora 10,00
78. Mihăești 24.06.2016 ora 13,00   
79. Moșoaia 24.06.2016 ora 10,00
80. Băbana 24.06.2016 ora 13,00   
81. Albota 24.06.2016 ora 10,00
82. Săpata 24.06.2016 ora 13,00
83. Bradu 25.06.2016 ora 10,00
84. Oarja    25.06.2016 ora 13,00   
85. Negrași 25.06.2016 ora 10,00
86. Mozăceni 25.06.2016 ora 13,00   
87. Aninoasa 25.06.2016 ora 10,00
88. Vlădești 25.06.2016 ora 13,00   
89. Rătești 25.06.2016 ora 10,00
90. Teiu 25.06.2016 ora 13,00   
91. Căteasca 25.06.2016 ora 10,00
92. Călinești 25.06.2016 ora 13,00   
93. Valea Danului 25.06.2016 ora 10,00
94. Cicănești    25.06.2016 ora 13,00   
95. Popești 25.06.2016 ora 10,00
96. Râca 25.06.2016 ora 13,00   
97. Izvoru 25.06.2016 ora 10,00
98. Recea 25.06.2016 ora 13,00   
99. Buzoești 25.06.2016 ora 10,00
100. Ungheni 25.06.2016 ora 13,00   
101. Corbi 25.06.2016 ora 10,00
102. Nucșoara 25.06.2016 ora 13,00

Comments

comments