Cerere în căsătorie… la înălţime, la ISU Argeş! George este maistru militar iar Amy – paramedic

Luni, o parte a exercițiului tematic de intervenție la seism pe care salvatorii de la ISU Argeș l-au realizat la Câmpulung, pe platforma ARO, a fost ceva mai aparte! Sau, mai bine spus, total inedită! George este maistru militar iar iubita sa, Amy, paramedic. Fiecare a avut rolul lui în scenariul exercițiului, pe care și l-au îndeplinit cu brio, dar a urmat și o parte total surprinzătoare, deși la fel de bine plănuită, cu complicitatea colegilor: George a cerut-o de soție în timp ce se aflau pe acoperișul clădirii, la peste 10 metri înălțime.

Iată întreaga poveste, așa cum au istorisit-o colegii de la ISU Argeș:

– Băieți, trebuie să terminăm cât mai repede, să nu bănuiască nimic!
– George, stai liniștit, mergi acasă, sigur te așteaptă Amy! Nu uita că mâine avem și exercițiul!
Timp de o săptămână, George, alături de camarazii lui argeșeni, au lucrat până seara târziu, pentru ca toate detaliile să fie perfecte. Momentul trebuia să fie unic.
Totul era pregătit, iar planul urma să fie pus în aplicare imediat după încetarea exercițiului.
– Ultimul scenariu! Două victime sunt pe acoperiș! Au nevoie de asistență medicală!
– Amy, trebuie să ajungi la ele! Vei urca în nacela autoscării! Ai mare grijă acolo!
În timp ce colegii săi o ridicau, Amy, se gândea doar la cum să acționeze până la final.
Însă, ce a urmat, a fost într-adevăr, unic. Pe acoperiș o aștepta George, cu un buchet de trandafiri și o propunere: să fie împreună pentru tot restul vieții.
După toată pregătirea lui George și încărcată de adrenalină, bineînțeles că „DA”-ul s-a auzit până la cei care așteptau cu emoție la sol.

Felicitări, George și Amy! Vă transmitem și noi, toate gândurile bune! Sănătate, fericire și „Casă de piatră”!”

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.