BCM U Piteşti a revenit spectaculos! Formaţia argeşeană a învins SCM U Craiova cu 101 – 99

1,280 views

BCM U Piteşti, formaţie pregătită de Hristu Şapera, a învins-o pe SCM U Craiova cu scorul de 101 – 99, în cadrul rundei cu numărul 20 a Ligii Naţionale de Baschet masculin. Scor pe sferturi: 26-26, 20-32, 19-15, 21-13, 15-13. În ultimele 25 minute de joc, respectiv a doua repriză şi cea suplimentară, BCM U a practicat o apărare agresivă, dar şi un joc ofensiv colectiv.

În acest moment, BCM U ocupă locul 5 în clasament cu un total de 11 victorii, 7 înfrângeri şi 29 puncte. Oradea ocupă poziţia a 6-a (10-8), iar BC Mureş se află pe locul al 7-lea (9-9). Bătălia pentru accederea în Top 6 se va da între cele 3 echipe. În următoarea etapă, alb-violeţii vor întâlni, în deplasare, pe Steaua CSM EximBank. Meciul va avea loc vineri, 10 februarie, de la ora 20:15.