Au sosit primii colindători la Consiliul Județean Argeș!

Luni, 16 decembrie, elevii Școlii Gimnaziale “Nanu Muscel” din Câmpulung, însoțiți de profesorii lor, au adus bucuria și emoția Crăciunului la Consiliul Județean Argeș. Grupul de colindători, coordonat de prof. Ciprian Neculăescu, a fost întâmpinat de vicepreședintele Adrian Dumitru Bughiu și directorul Direcției Cultură, Turism și Tineret, Roxana Stoenescu.

’’Copiii au adus magia sărbătorilor prin minunatele colinde și au primit daruri dulci din partea reprezentanților Consiliului Județean. În plus, elevii au avut ocazia să afle informații despre activitatea instituției, să adreseze întrebări și chiar să preia locul consilierilor județeni în sala de ședințe.

Luna decembrie este luna colindelor și a sărbătorilor de iarnă. Să ne bucurăm, alături de cei dragi, de această perioadă minunată și să primim în suflet și în case colindele care vestesc Nașterea Domnului, cea mai importantă sărbătoare a creștinătății’’– transmit reprezentanții CJ Argeș.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.