Marţi, pe site-ul Administraţiei Prezidenţiale au fost făcute publice veniturile nete lunare ale celor 197 de angajaţi de la Preşedinţie.

Dacă şeful statului are un venit lunar de 6.706 lei, cei 6 consilieri prezindenţiali încasează şi ei în fiecare lună câte 5.363 lei. În ce priveşte personalul contractual angajat pe funcţiile tehnice, un electrician câştigă 1.332 lei net pe lună, un tâmplar 1037 lei iar un instalator – 1.332 lei.
Iată lista completă a salariilor angajaţilor de la Cotroceni.      

BĂSESCU TRAIAN            PREŞEDINTELE ROMÂNIEI    6.706

 CHIFU IULIAN                consilier prezidential        5.363

 DIACONESCU CRISTIAN                     consilier prezidential        5.363

 DINU CLAUDIU CONSTANTIN        consilier prezidential        5.363

 DRĂGOI BOGDAN ALEXANDRU        consilier prezidential        5.363

 FOTA IULIAN                consilier prezidential        5.363

 MĂNOIU BOGDAN            consilier prezidential        5.363

 ANGELESCU GHEORGHE        consilier de stat            4.696

 CĂTANESCU CARMEN ANCA        consilier de stat            4.696

 DINU DELIA                consilier de stat            4.696

 IANA ANDREIA CRISTINA        consilier de stat            4.696

 HRIŢUC CRISTIAN GABRIEL        consilier de stat            4.696

 MURGEANU GHEORGHE RĂZVAN    consilier de stat            4.696

 ONACA DOREL CONSTANTIN        consilier de stat            4.696

 OPREA BOGDAN            consilier de stat            4.696

 OPRIŞOR ION                consilier de stat            4.724

 PIŞCOCIU GABRIEL CRISTIAN        consilier de stat            4.696

 BANU ISABELA ELENA            director cabinet            4.125

 COPACI CLAUDIA MIHAELA        director cabinet         3.885

 GHMIŞI EUGENIA ELENA        director cabinet         4.130

 CERVENI ANA ELISABETA        consilier             2.402

 CHIROIU IRINA SORINA             consilier             2.521

 DIMA NICOLAE DAN             consilier             2.521

 GHEORGHE MIHAELA CAMELIA         consilier             2.259

 IONAŞ CLAUDIA ELENA         consilier                      2.522

 IROFTI RALUCA ELENA             consilier             2.521

 JOJA IULIA SABINA             consilier             2.234

 JUJAN CRISTIAN ANDREI         consilier             2.234

 KOHALMI-SZABO DOINA         consilier             2.817

 MIHALACHE ANCA             consilier             2.521

 POPESCU DRAGOŞ STEFAN         consilier             2.234

 SANDU MIHAI                 consilier             2.234

 SAULIUC ADRIANA LIVIA         consilier             2.522

 STANICĂ GEORGE             consilier             2.402

 STENCOANE PAUL CATALIN         consilier             2.234

 VIŞAN IULIANA             referent            1.110

 MIHAILESCU DOINA             director             4.078

 SULTĂNESCU MIOARA             director             4.078

 BAŞICĂ FLORIANA             consilier, gr.superior         2.444

 BRÎNCUŞ PAUL CONSTANTIN         consilier, grd.superior         2.271

 IACOBESCU FLORINA             consilier, grd.superior         2.719

 MARICA MIRELA IOANA         consilier grd.superior         2.328

 NOVE DENISA CORALIA         consilier, grd.superior         2.294

 SĂVULESCU IOANA             consilier, grd.superior         2.719

 TIRON TUDOR RADU             consilier, grd.superior         2.271

 TOADER MIHAELA             consilier, grd.superior     concediu crestere copil

 VOICU NICU                 consilier, grd.superior (viza CFP) 3.205

 DASCĂLU CLAUDIA ILONA         consilier juridic,gr.superior     2.294

 PORUBIN ARINA ADRIANA        consilier juridic, gr.sup.        2.719

 IRIZA ŞTEFAN                consilier juridic, gr.sup.        2.719    

 NOVE EUGEN                consilier juridic, grd.superior    2.328

 PÎRVU VERONICA            consilier juridic, gr.sup.        2.719

 IONIŢĂ FLORICA            consilier, gr.asistent        1.612

 CIOACĂ ARGENTINA            consilier, gr.asistent        1.256

 MIRON IOANA MARIA            expert,gr.principal        2.255

 BURCA VICTORIA            expert, gr.princ.            2.255

 MOROCOŞ MIHAI            ref.specialit., gr.sup.        1.533

 VASCU LILIANA                ref.specialit. Grad sup.        1.648

 CIMPEAN MARGARETA            referent, gr.superior        1.124

 MĂNESCU IOAN            director                4.082

 CIUBUC ELENA    s            ef serviciu            3.223

 CHIRCA MIOARA ELENA            sef serviciu            1.634

 ALBU ION                sef birou            3.420

 DINCA DANIEL STEFAN            sef birou            3.469

 PITEŞ CRISTIAN CONSTANTIN        sef birou            3.352

 ANCU ANIŞOARA            consilier grad IA        2.623

 BADIŢĂ VALENTINA            consilier grad IA        2.817

 BĂJAN ANDREI OVIDIU            consilier grad IA        2.586

 CANTEMIR ANA MARIA            consilier grad IA         3.110

 CHIRU LILIANA                consilier grad IA (viza CFP)    3.023

 CHIRU MARIA CAMELIA            consilier grad IA         2.715

 CIOBANU MIHAELA LOREDANA        consilier grad IA        2.586

 CRIŞAN ION                consilier grad IA        2.952

 DASCĂLU CRISTIAN EDUARD        consilier grad IA        2.586

 DINU ANA MARIA            consilier grad IA        2.586

 FĂGĂRAŞ MARIN            consilier grad IA        2.607

 GHEORGHE VALENTINA        consilier grad IA         2.667

 IONASCU NARCISA            consilier grad IA        2.951

 LEONTE MARIA                consilier grad IA        3.110

 MACOVEI IUSTINA            consilier grad IA        2.775

 MARINESCU ALEXANDRU        consilier grad IA        2.682

 MAYERZEDT ILEANA            consilier grad IA        2.683

 MERCE TERENTE            consilier grad IA        3.010

 NANU ANDREEA            consilier grad IA        2.643

 PANTAZI ANTOANETA ELEONORA    consilier grad IA        2.667

 PASARICĂ IONELA            consilier grad IA        2.876

 POPA IOAN MIHAI            consilier grad IA        2.990

 POPESCU ANDREI VLAD        consilier grad IA        2.897

 POPESCU CONSTANTIN                     consilier grad IA        3.011

 POPESCU NICOLAE ANTON        consilier grad IA        3.088

 RĂILEANU CATIA ELENA        consilier grad IA        2.809

 SARU MIRELA                consilier grad IA        2.586

 ŞOMORDOLEA MIHAI            consilier grad IA        3.363

 TĂTARU ANDREI            consilier grad IA        3.052

 VIŞAN RADU TRAIAN            consilier grad IA        2.586

 NEDELEA RADU MARIUS        auditor grad IA            3.225

 ARSENIE MARIA LUISA            consilier juridic grad IA        2.715

 CIOBANU ANA MARIA IRINA        consilier juridic grad IA         2.749

 DUMITRU OANA ROXANA        consilier juridic grad IA    concediu crestere copil

 LILIAC RAMONA            consilier juridic grad IA        2.775

 ALEXANDRU (BUCUR) ADINA LUANA    consilier grad I             2.644

 BARBU CRISTINA MĂDĂLINA        consilier grad I             2.391

 BRATU IRINELA CIPRIANA        consilier grad I             2.503

 CIOARCA MARIA RAMONA        consilier grad I             2.414

 DAMIAN FLORENTINA            consilier grad I            2.187

 ILIE CAMELIA TATIANA            consilier grad I             2.567

 IRIZA MIHAELA                consilier grad I         concediu crestere copil

 LALĂ DANIELA                consilier grad I             2.567

 OLTEANU EUGEN            consilier grad I            2.567

 POPA SANDA CRISTINA            consilier grad I            2.567

 TULICĂ ADINA-LOREDANA        consilier grad I             2.298

 TURTICĂ (BRATU) IULIA            consilIer grad I             2.298

 TUŢĂ GABRIELA MARIA            consilier grad I            2.298

 VASILESCU IRINA            consilier grad I             2.442

 ZUGRAVESCU DOINA            consilier grad I (4 ore/zi)    1.247

 DOGARU ION – PREOT IRINEU        consilier grad I (2 ore/zi)      642

 STÂNGACIU LAURENŢIU        consilier grad I (4 ore/zi)    1.284

 VOICEA CONSTANTIN            consilier grad I (4 ore/zi)    1.284

 BĂLAN MARIUS VICTOR        consilier grad II                     1.514

 BURCEA AURELIA            consilier grad II         1.522

 FLORICEL GABRIELA            consilier grad II         1.514

 GOGA AUREL                consilier grad II         1.514

 LAZĂR CRISTIANA            consilier grad II         1.522

 LUTIC VLAD MIHAI            consilier grad II         1.423

 POIANĂ ILINCA OANA            consilier grad II         1.572

 PETRE FLORENTINA            referent grad IA            1.265

 ŞERBAN-BARACEANU IRINA        referent grad IA        concediu crestere copil

 VLĂSCEANU LIVIA            referent grad IA            1.270

 BROBONEA CORINA            referent grad IA            1.273

 NEGROIU DANIELA            referent grad IA            1.273

 GAVRUŞ RODICA            referent grad IA            1.129

 GHERGHE MARCELA            referent grad IA            1.120

 MAINERICI GEORGETA            referent grad IA            1.069

 CIUBUC MIHAI                referent grad IA            1.451

 STOICESCU-IONESCU RADU        referent grad IA            1.566

 MIŞCOCI SORIN            referent grad IA (4 ore/zi)       449

 MANOLE NICOLAE            sef formatie muncitori        1.520

 SIRBU CRISTIAN            sef formatie muncitori        1.520

 GEANTA VASILE            sef formatie muncitori        1.520

 RADOI IUSTIN                sef formatie muncitori        1.520

 ZAMFIR CONSTANTINA            sef formatie muncitori        1.183

 PIRVULET IOANA            sef formatie muncitori        1.183

 PRUNDEANU DOMNICA            sef formatie muncitori        1.183

 BOBOLOCU IULIAN            muncitor calificat I (electrician)    1.332

 DABULEANU FLOREA            muncitor calificat I (fochist)    1.332

 DINCA DUMITRU            muncitor calificat I (tamplar)    1.037

 DRAGOMIR IULIAN            muncitor calificat I (lacatus)    1.309

 DRAGUSIN MIHAI            muncitor calificat I (electrician)    1.315

 DUMITRU NICU                muncitor calificat I (fochist)    1.332

 GOLEA NICOLAE            muncitor calificat I (fochist)    1.340

 LEPADATU AUREL            muncitor calificat I (instalator)    1.299

 LEPADATU LICA                         muncitor calificat I (instalator)    1.332

 MARIN PETRE                muncitor calificat I (lacatus)    1.332

 OLINGHER MIHAI            muncitor calificat I (electrician)    1.332

 PANA VALERIU                muncitor calificat I (electrician)    1.130

 POPA TEODOR SORIN            muncitor calificat I (lacatus)       923

 PRUNDEANU GHEORGHE        muncitor calificat I (electrician)    1.340

 SANDA VICTOR                muncitor calificat I (lacatus 4 ore/zi)  599

 SPATARELU MARIN            muncitor calificat I (lacatus)    1.290

 TREFAS GENU                muncitor calificat I (fochist)    1.113

 AGRIGOROAIE NINA            muncitor calificat I (ingrijitor)       928

 ANTON NICOLETA            muncitor calificat I (ingrijitor)       918

 BARBU GHEORGHITA PAULA         muncitor calificat I (ingrijitor)    1.001

 BODROS MARIA            muncitor calificat I (ingrijitor)       928

 CHIRU RODICA             muncitor calificat I (ingrijitor)       919

 CORLATEANU ELENA            muncitor calificat I (ingrijitor)       919

 COZMA STEFANIA            muncitor calificat I (ingrijitor)    1.037

 DUMITRU STELA            muncitor calificat I (ingrijitor)    1.037

 FEDUSCA IOANA            muncitor calificat I (ingrijitor)         919

 OPREA MARIANA            muncitor calificat I (ingrijitor)    1.037

 PETCU ALEXANDRA            muncitor calificat I (ingrijitor)    1.037

 PREDA GEORGETA            muncitor calificat I (ingrijitor)       919

 RADU ECATERINA            muncitor calificat I (ingrijitor)       962

 STÂNGACIU RALUCA ELENA        muncitor calificat I (ingrijitor)       979

 ŞTEFAN RADA                muncitor calificat I (ingrijitor)       890

 URSACHE ANGELA            muncitor calificat I (ingrijitor)       976

 ANGHEL TUDORIŢA            muncitor calificat I (horticultor)       947

 BAMBOI NICU                muncitor calificat I (horticultor)    1.043

 DRAGOMIR FLORENTINA        muncitor calificat I (horticultor)    1.037

 FILIP DORINA                muncitor calificat I (horticultor)    1.031

 GHIURLUC CATELUTA            muncitor calificat I (horticultor)    1.037

 GRIGORE ADRIANA            muncitor calificat I (horticultor)       905

 MLISA CARMEN            muncitor calificat I (horticultor)    1.037

 OLTEANU ELENA            muncitor calificat I (horticultor)    1.037

 ROŞU ALEXANDRU            muncitor calificat I (horticultor)       947

 TALIANU ADELA            muncitor calificat I (horticultor)    1.031

 TAMBAC PAUL                muncitor calificat I (horticultor)    1.037

 MAFTEI SORINA LILIANA        muncitor calificat II (horticultor)       971

FOSTI ŞEFI DE STAT ŞI CABINETELE DE LUCRU (CONFORM LEGE NR. 406/2001)
 FOST ŞEF DE STAT                        5.060
 FOST ŞEF DE STAT                        5.060
 FOST ŞEF DE STAT                        5.060
 CONSILIER                            2.667
 CONSILIER                            2.637
 CONSILIER                            1.667
 SECRETAR DE CABINET                           921
 SECRETAR DE CABINET                           862
 SECRETAR DE CABINET                           958

Comments

comments

DISTRIBUIȚI